ARCHIWUM

Apel o wzajemny szacunek i pokojowe wyrażanie swoich poglądów.

30.08

  

 

Szanowni Państwo,

 

W sobotę 26 sierpnia małopolski Komitet Obrony Demokracji zorganizował na Rynku Głównym w Oświęcimiu happening pt. „Jezus też był uchodźcą”.

Wydarzenie to miało charakter zgłoszonego legalnego zgromadzenia. Uczestniczyli w nim zarówno dorośli jak i dzieci. Niestety podczas prezentacji doszło do agresywnego i napastliwego zachowania.  Kilkunastu młodych ludzi rzucało petardy hukowe i dymne, oraz jajka w stronę pokojowo zachowujących się uczestników happeningu.

Chciałabym, jako poseł ziemi oświęcimskiej z całą mocą potępić tego typu zachowania. Pamiętajmy, że Oświęcim Miasto Pokoju - to miasto symbol, a przemoc nie jest dobrym sposobem na rozwiązywanie problemów.

Tym razem skończyło się na strachu i nikt nie został ranny. Jednakże w przypadku eskalacji agresywnych zachowań może dojść do tragedii. Należy zrobić wszystko żeby uniknąć tego typu sytuacji, zapewniając każdemu obywatelowi możliwość spokojnego uczestniczenia w legalnych zgromadzeniach.

Dlatego też zwracam się do z apelem o wzajemny szacunek i pokojowe wyrażanie swoich poglądów. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam konstytucja, która  zapewnia wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Róbmy to w z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i prawa.

 

                                                                                                           Dorota Niedziela

                                      Poseł na Sejm RP

 

 

 

2019 © Dorota Niedziela